Co navštívit v okolí ubytování

Pokud máte rádi historii a památky, pak na Třeboňsku najdete desítky krásných hradů a zámků. Zde jsme pro vás připravili ty nejhezčí zajímavosti, které můžete při své dovolené u nás na Třeboňsku navštívit. Neváhejte se nás také zeptat, přímo v ubytování pak najdete další tipy na výlety, mapky a letáčky.

 

Zámeček Stráž nad Nežárkou

Zámeček najdete 17 km od našeho ubytování v Chlumu. Leží v malém městečku Stáž nad Nežárkou, mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Je také zajímavým tipem na cyklovýlet, který si pak můžete protáhnout přes Třeboň.

Zámeček zakoupila slavné pěvkyně Emy Destinnová v roce 1920 a žila zde až do své smrti v roce 1930. V zámku si můžete prohlédnout expozici věnovanou této slavné pěvkyni.

V průběhu roku se v zámku konají nejrůznější koncerty vážné hudby.

Zámek je otevřený

 • červenec a srpen pondělí  zavírací den, ostatní dny otevřeno od 10 - 16 hod
 • červen a září otevřeno pouze sobota a neděle od 10 - 16 hod
 • ostatní měsíce zavřeno

 

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina Třeboňsko25 km od našeho ubytování, nachází se ve vesnici Jemčina, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech, nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, navštívíte konírnu, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

Okolo zámku vede červená turistická značka od Šimanova na Velkou Holnou. Zároveň tady začínají tři značené turistické stezky. První je žlutá vedoucí do osady Evženovo Údolí, druhou zelená mířící na Drahov a třetí modrá směřuje k Novosedlům nad Nežárkou.

 

Hrad Landštejn

34 km od ubytování v roubence, nachází se za Novou Bystřicí. Vyrazit můžete skrze horní Rakousko, přes městečka Litschau nebo Hauschlag. V období od května do září je otevřen denně s výjimkou pondělí a během dubna a října jen o víkendech a státních svátcích.

Patří mezi velice zachovalé zříceniny hradů u nás v ČR. Výlet na Landštejn se můžete stát celodením výletem z našeho ubytování Třeboňsko. Nezapomeňte navštívit i zajímavosti na trase a v okolí Landštejnu! Směrem na jih můžete vidět až 140 km vzdálené vrcholky dolnorakouských Alp!

Pod zříceninou se nachází parkoviště, u kterého je východiště turisticky značených tras. Vede tudy červeně značená trasa ze Slavonic do Kunžaku, modře značená trasa z Českého Rudolce do Nové Bystřice a končí zde žlutá trasa z Blažejova u Jindřichova Hradce.

 

Zámek Hluboká nad Vltavou

49 km od ubytování. Po cestě na Hlubokou můžete navštívit České Budějovice nebo centrum outdorových sportů ve Slověnicích u Lišova.

Patří k nejkrásnějším zámkům v nás v Česku. Zámek je velmi oblíbený pro pořádání svateb, které se konají celoročně. Navštívit můžete další zajímavosti a atrakce v Hluboké, jako ZOO nebo sportovní a relaxační areál.

V zámku můžete navštívit 3 okruhy a zámeckou kuchyni se zámeckou cukrárnou a osobním i jídelním výtahem z počátku 20. století. U vstupu do zámku je Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století.

 

Český Krumlov - zámek, historické centrum, otáčivé hlediště, grafitový důl,

59 km od ubytování ve wellnessroubence. Český Krumlov paří mezi nejlákavější města jižních Čech a naší republiky. Najdete zde rozlehlý zámek a středověké centrum. V dávné historii byl Český Krumlov sídelním městem mnoha mocných českých rodů (Vítkovců, Pánů z Krumlova, Rožmberků, Eggenbergů a Schwarzenbergů).

ZAJÍMAVOST: Na krumlovském zámku můžete vidět medvědy, kteří se zde chovají přes 400 let. Najdete je v hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím.

Městem protéká řeka Vltava, která láká tisíce nadšených vodáků. V centru města najdete velký počet zachovalých městských domů – gotických, renesančních a v menší míře i barokních. Za návštěvu stojí historická čtvrť za řekou Latrán, kde najdete velké množství menších a opravdu historických gotických domů.

Český Krumlov je také významným kulturním centrem, kde se koná řada festivalů i pravidelných regionálních akcí. Najdete zde několik muzeí a galerií. Doporučujeme navštívit Wax muzeum – výstavu voskových figurín nebo Muzeum historických motocyklů.

 

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota TřeboňskoNajdete jej 44 km od našeho ubytování Třeboňsko. Červená Lhota je krásný renesanční a lze říci i vodní zámek. Je velmi oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů. Natáčela se zde např. pohádka Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku a spoustu dalších filmů a pohádek. První písemná zmínka pochází již z roku 1465, je národní kulturní památkou.

Zámeček obklopuje rybník, okolo kterého vede turistická stezka. Krásnou procházkou pak můžete pozorovat zámeček z různých úhlů, nebo se projet po rybníčku na lodičce.

Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, během ní lze vidět 16 pokojů představující bydlení šlechty v 19. století a na začátku 20. století.

 

Nové Hrady

29 km jižně od našeho ubytování. Najdete zde hrad ze 13. století, je veřejně přístupný. Nové Hrady byly ve středověku významnou pohraniční pevností.

V Nových Hradech můžete také navštívit Buquoyskou rezidenci, zámek, tvrz Cuknštejn, Terčino údolí, Červené Blato a další zajímavosti. Ve městě najdete knihovnu, koželužnu, skatepark, dětská hřiště a další.

V okolí města vede spoustu naučných stezek. Doporučujeme naučnou stezku "Buquoyská krajina". Stezka začíná u novohradské kovárny, pokračuje k hradu, dále přes náměstí k zámku a zámeckému parku, k bažantnici, ke Kapinosu a zpět k Údolí, do Tereziina údolí. Stezka končí u bývalé jízdárny v Nových Hradech.

 

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec najdete 28 km na východ od našeho ubytování Třeboňsko, 28 km od Třeboně.

Při prohlídce města Vás určitě zaujme městská památková rezervace, měšťanské domy na hlavním náměstí, hradby a opevnění. Asi nejlákavější památkou je zámek. Patří mezi oblíbené turistické cíle a svou rozlohou je třetím největším hradním a zámeckým komplexem v České republice. Projí si můžete tři prohlídkové trasy, rozdělené podle jednotlivých stavebních etap.

 • Doporučujeme unikátní aqua světelnou show v novém obchodním centru sv. Florián. Je otevřena každý den od 8:00 hodin a vždy v celou hodinu je spuštěna videoprojekce s hudbou.
 • Za návštěvu také stojí Krýzovy jesličky - největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje.
 • Projet se můžete i parním vlakem. Unikátní trasa vede z Jindřichova Hradce ve dvou směrech - Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a Jindřichův Hradec - Obrataň. Jízda stoletým historickým parním vlakem je jedinečným výletem do minulosti. Jízdní řád tratí najdete v celostátním jízdním řádu (ČD), tratě č. 228 a 229.

Další tipy na návštěvu:

 • Zámecký pivovar
 • Národní muzeum fotografie, Kostelní 20
 • Městská vyhlídková věž
 • Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo náměstí 19
 • Jindrova naučná stezka - trasa měří 11 km, stezka vede z Jindřichova Hradce směrem na východ do Malého Ratmírova údolím Hamerského potoka. Trasa kopíruje červenou turistickou značku.  Je na ní umístěno celkem 21 naučných panelů.
Wellnessroubenka Facebookamazing places
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím