Město Třeboň

Do Třeboně si zajeďte na dobrou rybku, zajímavou kulturní akci a určitě pak za navštívením památek. Co můžete v Třeboni při své dovolené v roubence navštívit? Zde najdete několik tipů. Třeboň se nachází cca 17 km od našeho ubytování Třeboňsko Wellnessroubenka.

Navštívit můžete také

 • rybí akvárium ve Vratislavské domě na náměstí
 • muzeum historie ve staré radnici na náměstí
 • loutkové divadlo, které hraje pravidelné představení pro děti
 • expozici Třeboňska a třeboňské přírody v zámku, vstup ze zámeckého parku
 • expocizi budhistického umění ve vodárenské věži Na Kopečku (místní část Třeboně)
  • buddhistické malířské umění Mongolska, Tibetu, Číny a Japonska
  • červenec a srpen: prohlídky každý den v 11, 13, 15 a 17 hodin
  • březen-červen a září-listopad: prohlídky pouze v so a ne dle předchozí dohody
  • základní 150 Kč / osobu

Třeboňský zámek

Třeboňský zámekTřeboňský zámek najdete přímo u hlavního náměstí. Do jeho nádvoří můžete vstoupit dvěma třemi branami z různých směrů. Nabízí tři prohlídkové trasy, je také hojně využíván pro různé kulturní události (koncerty, výstavy, divadelní a taneční vystoupení, apod.) a svatební obřady. V letních měsících se zde konají historické tance a prohlídky.

 • Výstava Vodníků z Třeboně

Najdete ji ve sklepních prostorách zámku. Je přístupná ze zámecké zahrady a lze zakoupit společné vstupné i pro expozici Erbovní bestie, která se nachází v těsné blízkosti.

 • Výstava Erbovní bestie

Spatřit můžete draka, Pegase, jednorožce a další bajné postavy. Najdete ji ve sklepních prostorách zámku.

 • Dům přírody Třeboňska

Zajímavě pojatá expozice a výstava třeboňské krajiny a zvyků. Najdete zde informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech v krajině Třeboňska, suvenýry, mapky, pohledy atd. Jeho vchod nelze minout, zaujme vás jezírko s vodopádem, který je tvořen 200 let starými výpustními troubami z proslulého rybníka Rožmberk.

Od května do září máme otevřeno denně od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

 

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka se nachází v parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí. Dorazíte k ní krásnou procházkou po hrázi rybníka nebo se k ním můžete nechat odvést motorovým vláčkem Třeboňáčkem. V letních měsících (vyjímečně i v zimě) se zde konají krásné koncerty. Hrobka působí na první pohled jako menší kostel. V hrobce je uloženo 27 rakví rodu Schwarzenberků, samotná hrobka se nachází pod úrovní hladiny rybníka Svět, kolem ní vede vzduchový kanál široký 60 cm a hluboký 2 m.

Nedaleko parku u hrobky (cca 300 m) najdete známé přírodní koupaliště Ostende, s volejbalovým hřištěm, stoly na ping-pong a dalším sportovním zázemím. Děti se zabaví na kolotoči, trampolíně a dětském hřišti.Schwarzenberská hrobka

 

Kostel a klášter

Kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nachází poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici. V kostele stojí za shlédnutí gotická socha třeboňské Madony z roku 1400. Jde o jeden z nejkrásnějších výtvorů českého sochařství.

Prohlídky s výkladem pro veřejnost se konají téměř denně od 11. a 15. hod. V kostele se také pravidelně konají bohoslužby. V letních měsících se v kostele konají také nejrůznější koncerty vážné hudby i trochu modernější.

 

Historické brány do Třeboně

Do centra Třeboně vedou čtyři brány

 • U kostela je brána Budějovická, vybudovaná v letech 1605 až 1611, přestavěna do nynější podoby na začátku 19. století.
 • Na východní straně zase město střeží Hradecká brána, jejíž jádro pochází z 20. let 16. století, kdy se brána stala součástí zdokonaleného městského opevnění
 • Na jižní části města je Svinenská brána. Má obloučkové štíty a sgrafitovou výzdobu.
 • Hned za ní je ještě jedna brána, Novohradská, vedoucí na hráz rybníka Svět. Ta byla vybudována v 16. století. Vjezd do brány je ve tvaru gotického lomeného oblouku, přístup k ní je z obou stran omezen hradební zdí

 

Pivovar Regent

Pivovar RegentPivovar najdete v historickém jádru města Třeboň, byl založený o něco později než zámek, ve 14. století.

V současné době se vyrábí cca 80 000 hl ročně pod značkou Regent. Na nádvoří pivovaru stojí Pivovarská pivnice, kde lze kromě běžně prodávaných druhů piva ochutnat i jinde těžko dostupné kvasnicové pivo. V letních měsících je v provozu po celý týden také pivovarská terasa, na které se o víkendech konají různé akce s živou hudbou.

Pro milovníky piva pořádá pivovar celoročně večerní prohlídky s ochutnávkou piva z ležáckých tanků. Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 20 hodin.

 

Radniční věž s vyhlídkou

Radniční věž v Třeboni stojí na hlavním náměstí a je z ní opravdu krásný pohled na Třeboňskou louky a historické centrum. Při dobrém počasí je vidět až na rybník Rožmberk, Novohradské hory a další okolí. Byla přistavěna k radnici v roce 1638, aby mohl věžný z ochozu sledovat, zda někde nevypukl požár.

V letním období je věž otevřena, v ostatních měsících si v informačním centru můžete zapůjčit klíče.

 

Wellnessroubenka Facebookamazing places
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím